Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Κιλκίς ο εορτασμός για την επέτειο της 17 Νοέμβρη. Οι μαθητές/τριες του σχολείου παρουσίασαν το χρονικό της εποχής, απήγγειλαν ποιήματα και ερμήνευσαν επετειακά τραγούδια. Έγινε προβολή οπτικοακουστικού υλικού με αποσπάσματα και μαρτυρίες από το χρονικό της εποχής και παρουσιάστηκαν χορευτικά δρώμενα από τους μαθητές/τριες και τους εκπαιδευτικούς κ. Σάκη Ρακιντζόπουλο και κ. Γιώργο Χαριτωνίδη. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι εκπαιδευτικοί κ. Καλιρρόη Μουλλά και κ. Ελένη Μαντρατζή  και την τεχνική υποστήριξη η κ. Αγαθή Γκούμα.

Με εκτίμηση,