Τη Τρίτη 02 Μαρτίου 2016 στο ΕΕΕΕΚ Κιλκίς γιορτάστηκαν τα γενέθλια της μαθήτριας Μαριάννας Αρσλανίδου τις δυο τελευταίες διδακτικές ώρες.
Από το πρωί ορισμένοι μαθητές, στο πλαίσιο του μαθήματος αυτόνομής διαβίωσης, συμμετείχαν στην προετοιμασία του εορταστικού γεύματος, ενώ άλλοι, στόλισαν το χώρο της τραπεζαρίας, προκειμένου όλοι οι συμμαθητές μαζί να γευματίσουν με χαρούμενη διάθεση.
Μετά το γεύμα, όλοι οι μαθητές συγκεντρώθηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, όπου μια τούρτα γενεθλίων περίμενε τη Μαριάννα. Ακολούθησε η κοπής της τούρτας, και η σχολική μέρα έκλεισε με χορό, τραγούδι και πολλές ευχές.
Λίγο πριν την αποχώρηση των μαθητών δόθηκε στη Μαριάννα ένα μικρό δωράκι ως ανάμνηση της συγκεκριμένης ιδιαίτερης ημέρας για αυτήν.

photos 2015-2016 573 photos 2015-2016 579 photos 2015-2016 576