Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς

Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς

Την  Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019, ξεκίνησε η νέα σχολική χρονιά με τον καθιερωμένο αγιασμό στο Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Σαλαμίνας. Τον αγιασμό τέλεσε ο πάτερ Ανάργυρος, ο οποίος ευχήθηκε μια δημιουργική χρονιά σε μαθητές, κηδεμόνες και διδακτικό προσωπικό.

Ευχές για τη νέα σχολική χρονιά απεύθυνε σε όλους τους μαθητές του σχολείου και ο Δήμαρχος Σαλαμίνας,  κος Παναγόπουλος, ο οποίος ανέφερε ότι είναι συγκινητικό να βρίσκεται στους χώρους ενός Εσπερινού Σχολείου και να γίνεται μάρτυρας της προσπάθειας τόσων μαθητών, κυρίως ενηλίκων που στοχεύουν την απόκτηση του απολυτηρίου.

Θερμό το καλωσόρισμα σε μαθητές και καθηγητές και από τον Διευθυντή του σχολείου,  κο Τσούτσουρα, ο οποίος αναφέρθηκε στο αισιόδοξο μήνυμα που φέρνει η νέα σχολική χρονιά, αφού οι εγγεγραμμένοι μαθητές ξεπέρασαν τους 200!