Εφηβική Παράσταση-ΚΑΤΣΑΡΙΔΑ του Β. Μαυρογεωργίου| Μικρός Βορράς στην ΚΑΒΑΛΑ

Η Εταιρεία Θεάτρου Μικρός Βορράς σε συνεργασία με το ΔΗΠΕΘΕ Καβάλας θα παρουσιάσουν το πολυβραβευμένο έργο του Β.Μαυρογεωργίου

«Κατσαρίδα»

για δύο μόνο παραστάσεις

Παρασκευή 16 και Σάββατο 17 Μαρτίου 2018 στις 21:00 μ.μ.  στο Θέατρο “Αντιγόνη Βαλάκου” .

Παρακάτω ακολουθεί περιγραφή και υλικό από της παράστασης “Κατσαρίδα”

Μικρός Βορράς
           Μετά από 5 χρόνια αφοσίωσης του Μικρού Βορρά στο θέατρο για παιδιά, και την πολύ θερμή υποδοχή που δέχτηκε  από μαθητές και δασκάλους της Θεσσαλονίκης αλλά και όλης της βόρειας Ελλάδας, αποφασίσαμε να δημιουργήσουμε το Θέατρο για Νέους.
                 Ο Μικρός Βορράς συνεχίζει και την φετινή χρονιά δυναμικά στην εφηβική του σκηνή με την  αγαπημένη πια από μαθητές και εκπαιδευτικούς, Ευριπίδη “Ελένη” , εγκαινιάζοντας συγχρόνως και την εναλλακτική εφηβική του σκηνή με το έργο”Κατσαρίδα” του Β. Μαυρογεωργίου.
                 Για πρώτη φορά φέτος εγκαινιάζεται η εναλλακτική εφηβική σκηνή του Μικρού Βορρά με το πολυβραβευμένο έργο του Βασίλη Μαυρογεωργίου,“Κατσαρίδα”.
Τρεις μουσικοί, με ένα δαιμονισμένο βιολί, μία ηλεκτρική πεταλιέρα, και μία απόκοσμη αλλά και ευαίσθητη φωνή θα συντροφεύσουν, ζωντανά, τη μικρή κατσαρίδα μας στην αναζήτηση του ΄΄άπιαστου΄΄….!!
Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.