Εάν ενδιαφέρεστε για την εγγραφή σας στο ΕΠΑΛ του Δήμου Διονύσου

Εάν ενδιαφέρεστε για την εγγραφή σας στο Επαγγελματικό Λύκειο Δήμου Διονύσου πρέπει να συμπληρώσετε την Online Αίτηση Εγγραφής (εκδήλωση ενδιαφέροντος) που ακολουθεί και να καταθέσετε επίσης τα ακόλουθα έγγραφα:

Στο ΕΠΑΛ οι ΕΓΓΡΑΦΕΣ γίνονται τον ΙΟΥΝΙΟ, μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων ΚΑΙ ΜΈΧΡΙ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ, εκτος από αυτούς που έχουν παραπεμφθεί για την περίοδο του Σεπτεμβρίου, που μπορούν να κάνουν την εγγραφή τους μέχρι 10 ημέρες μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων.

Εάν έχεις εγγραφεί σε άλλο σχολείο (Γενικό Λύκειο ή ΕΠΑΛ) και θέλεις να φοιτήσεις στο ΕΠΑΛ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, μπορείς να το κάνεις με ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΉ. Αυτό γίνεται την περίοδο από 1η Σεπτεμβρίου έως 15 Οκτωβρίου, κατά περίπτωση.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Για την εγγραφή χρειάζονται:

• Απολυτήριος τίτλος (Γυμνασίου )
  • Πιστοποιητικό γέννησης ή αστυνομική ταυτότητα.
  • Τρείς φωτογραφίες.
  • Αίτηση. (Α` Τάξης,  Β` Τάξης,  Γ` Τάξης)
  • Υπεύθυνη δήλωση Ν.1599

Για τους αλλοδαπούς μαθητές απαιτείται :

• Το πιστοποιητικό γέννησης να είναι μεταφρασμένο από το Υπουργείο Εξωτερικών.

Αν οι αλλοδαποί μαθητές είναι ενήλικοι απαιτείται επιπλέον:

• Η κάρτα παραμονής ή βεβαίωση για έκδοση ή ανανέωση της κάρτας παραμονής.

Τα έγγραφα πρέπει να κατατεθούν στη Διεύθυνση του ΕΠΑΛ Δήμου Διονύσου:

Τμήμα Εγγραφών
Λεωφόρος Δροσιάς-Σταμάτας 25Α`
14568 Σταμάτα – Δήμος Διονύσου
Tηλέφωνο:  210-6221003-2106220971
Fax: 210-6215009
epal-kryon@sch.gr

Ηλεκτρονική Υποβολή Αίτησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την Εγγραφή μου στο ΕΠΑΛ