Αρχική » Δράσεις » Ενημέρωση μαθητών και μαθητριών Γυμνασίου για τις σπουδές στο ΕΠΑ.Λ.

Ενημέρωση μαθητών και μαθητριών Γυμνασίου για τις σπουδές στο ΕΠΑ.Λ.

Κατά τον Απρίλιο και Μάιο της σχολικής χρονιάς 2022-23 και με στόχο την αποτελεσματική ενημέρωση και πληροφόρηση των μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης Γυμνασίου, για τις πιθανές εκπαιδευτικές επιλογές σε ό,τι αφορά στην Επαγγελματική Εκπαίδευση, οι εκπαιδευτικοί του ΕΠΑ.Λ. Γαράζου σχεδίασαν και υλοποίησαν επισκέψεις σε Γυμνάσια της περιοχής.

Εκπρόσωποι από κάθε τομέα του σχολείου επισκέφθηκαν τα γυμνάσια της περιοχής και παρουσίασαν τη δομή και τη λειτουργία του ΕΠΑ.Λ., τους τομείς και τις ειδικότητες που περιλαμβάνει και τις επαγγελματικές ευκαιρίες που προσφέρει.

Μπορείτε κι εσείς να ενημερωθείτε για τους τομείς και τις ειδικότητες του ΕΠΑ.Λ. Γαράζου μέσα από την ιστοσελίδα του σχολείου.

IMG 646e4e1d3ff5ffa3cfb4e77646029190 V

20230504 121957