ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ. Άμφισσας: Ενημέρωση από στελέχη της Διοίκησης Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Ν. Φωκίδας

Στις 4 Απριλίου 2023, στην αίθουσα εκδηλώσεων ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας, πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση από στελέχη της Διοίκησης Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Νομού Φωκίδας για τους μαθητές και τις μαθήτριες του Π.ΕΠΑ.Λ./ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας, αλλά και το εκπαιδευτικό προσωπικό.  Η ενημέρωση αφορούσε θέματα πυρασφάλειας-πυρόσβεσης, πρόληψης, αντιμετώπισης σεισμού και άλλων έκτακτων φαινομένων με χρήση οπτικοακουστικού υλικού. Επίσης,  δόθηκαν πληροφορίες για τις σχολές της Πυροσβεστικής Ακαδημίας.

Ευχαριστούμε θερμά τα στελέχη της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας κ.κ. Ανδρέα Μαυροδήμο και Δημήτριο Κουλουμπούρο για την πλήρη και πολύπλευρη ενημέρωση που έκαναν στο μαθητικό δυναμικό τού Π.ΕΠΑ.Λ./ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Ασφάλειας και Υγιεινής στο Χώρο Εργασίας (28 Απριλίου).

pyrosvestiki 4 4 2023a

pyrosvestiki 4 4 2023b