Σεμινάριο εκπαίδευσης προσωπικού ενδοσχολικής τεχνικής στήριξης (ΠΕ19-20) στο 1ο Ε.Κ. Άμφισσας

Στο 1ο Εργαστηριακό Κέντρο (Ε.Κ.) Άμφισσας (Λ. Σαλώνων 48, 33100 Άμφισσα, Χάρτης), πρόκειται να πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014 και ώρες 15:00 έως 20:00 σεμινάριο εκπαίδευσης εκπαιδευτικών κλ. ΠΕ19-20 Πληροφορικής.

Το σεμινάριο αυτό απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ19-20 Πληροφορικής για την υποστήριξη του έργου τους ως προσωπικού ενδοχολικής τεχνικής στήριξης.

Υλοποιείται στο πλαίσιο της πράξης ΣΤΗΡΙΖΩ με φορέα υλοποίησης το ITYΕ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ και θα πραγματοποιηθεί σε συνδιοργάνωση με τον Σχολικό Σύμβουλο ΠΛηροφορικής κ. Ηλιάδη Κοσμά.

Για την παρακολούθηση του σεμιναρίου απαιτείται η εγγραφή των ενδιαφερομένων εκπαιδευτικών. Η εγγραφή αυτή γίνεται ηλεκτρονικά μέσα από την πλατφόρμα training.sch.grΟι διαθέσιμες θέσεις εκπαιδευμένων ανέρχονται στις 50.