Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τη συμμετοχή στη 13η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών – E.U.S.O. 2015

Η Πανελλήνια Ένωση Υπευθύνων Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών (ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε.) προκηρύσσει «Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για την επιλογή στην 13η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών ‐ E.U.S.O. 2015» δύο (2) τριμελών ομάδων μαθητών Γενικού Λυκείου (ΓΕ.Λ.) ή Επαγγελματικού Λυκείου (ΕΠΑ.Λ.), ο οποίος θα πραγματοποιηθεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Στον διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. που γεννήθηκαν μετά την 01‐01‐1998.

Ενημερωθείτε αναλυτικά για το περιεχόμενο του διαγωνισμού από την σχετική εγκύκλιο.