Ενημέρωση Κυκλοφοριακής αγωγής στο ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας

Το Ελληνικό Ινστιτούτο Μοτοσικλέτας «Μοτοθέσις» υλοποιεί προγράμματα Κυκλοφοριακής Αγωγής-Οδικής Ασφάλειας σε σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με έγκριση με Αρ. Πρωτ. 114316/Γ7 / 27-09-2012 από το Υπουργείο Παιδείας Θρησκευμάτων Πολιτισμού και Αθλητισμού.

Η υλοποίηση του εν λόγω προγράμματος συνίσταται σε ενημερωτικές ομιλίες από μέλη του Ινστιτούτου, σχετικά με τον τρόπο που πρέπει να αντιμετωπίζουμε την μοτοσικλέτα και τον ασφαλή τρόπο χρήσης της σε μαθητές/τριες που φοιτούν σε σχολικές μονάδες Β/θμιας Εκπ/σης.

Σε συνεργασία με το Ελληνικό Ινστιτούτο Μοτοσικλέτας «Μοτοθέσις», την Τετάρτη 20/2/2013 και ώρα 12:15 θα πραγματοποιηθεί στο ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας ενημερωτική επίσκεψη για θέματα κυκλοφοριακής αγωγής. Η παρουσίαση θα διαρκέσει μια διδακτική ώρα και θα ακολουθήσει συζήτηση.