Εκδήλωση: «Πάμε Ελλάδα: Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο μου» 27 Απριλίου 2012 Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας

Την Παρασκευή, 27 Απριλίου 2012, στο Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,  πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση με τίτλο: «Πάμε Ελλάδα: Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο μου» που διοργάνωσαν  οι Διευθύνσεις  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Φωκίδας και  το Κ.Π.Ε. Άμφισσας. Στην εκδήλωση παρουσιάστηκαν  τα ακόλουθα βίντεο μικρού μήκους αναρτημένα στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (http://vod.sch.gr) :

“Πάμε Φωκίδα, πάμε Ιτέα” του Γυμνασίου Ιτέας.

“Μια βόλτα στο Δήμο Δελφών” του 1ου Σ.Ε.Κ. Άμφισσας.

“Γλυκό του κουταλιού” του Σ.Δ.Ε. Άμφισσας.

Επίσης, παρουσιάστηκε η ταινία animation του  Κ.Π.Ε. Άμφισσας  με τον τίτλο Χρησμοί γυρεύουν ερμηνείες.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν εκπρόσωποι της Τοπικής Αυτοδιοίκησης,  οι προϊστάμενοι της  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Φωκίδας,  μαθητές και εκπαιδευτικοί από τα δημοτικά και τα γυμνάσια της περιοχής μας.

Η εκδήλωση καλύφθηκε τεχνικά από το 1ο Σ.Ε.Κ. Άμφισσας και τους μαθητές της Γ’ τάξης Πληροφορικής του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.

Ακολουθούν φωτογραφίες από την εκδήλωση.