1η ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΗ ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ 2012

Τα εκπαιδευτήρια ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ διοργανώνουν μαθητικό διαγωνισμό ΣΚΙΤΣΟΥ -ΚΟΜΙΚΣ-ΓΕΛΟΙΟΓΡΑΦΙΑΣ.

Μπορούν να συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίου και Λυκείου.
Θέμα ελεύθερο (αρκεί να μπορεί να παρουσιαστεί σε σχολικό χώρο).
Κάθε διαγωνιζόμενος/-η μπορεί να συμμετέχει με 1 έως 4 σελίδες Α4, δηλ. 1 έως 4 σκίτσα, 1έως 4 γελοιογραφίες, μονοσέλιδο έως τετρασέλιδο κόμικ.
Τα έργα θα εκτεθούν στο χώρο του σχολείου (Χριστούπολη, Σπάτα, οδός Ζήνωνος) στις 15 Ιουνίου 2012, οπότε και θα πραγματοποιηθεί και ο Δισχολικός Μαθητικός Διαγωνισμός, ΑΜΙΛΛΑ.
Την ίδια μέρα θα ανακοινωθούν και τα ονόματα των νικητών/-τριών.
Τα δύο έπαθλα, ένα για το Γυμνάσιο και ένα για το Λύκειο, θα είναι σχετικά με την τέχνη του σκίτσου.
Τα σκίτσα δεν θα αποτελέσουν αντικείμενο κάποιας “εμπορικής” εκμετάλλευσης και το copyright το διατηρούν οι δημιουργοί τους.
Μάλιστα, σε περίπτωση που τα έργα δεν θα αποσταλούν ψηφιακά σε μορφή jpeg ,θα ήταν προτιμότερο να σταλλούν σε φωτοτυπία.
Οι συμμετοχές πρέπει να συνοδεύονται από τα στοιχεία του δημιουργού, όνομα, σχολείο, τάξη, τηλ. ή mail.

Οι συμμετοχές μπορούν να σταλούν είτε στο email kosmasyiannis@gmail.com είτε στη διεύθυνση, ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ-ΛΥΚΕΙΟ, Οδός Ζήνωνος, ΧΡΙΣΤΟΥΠΟΛΗ,  19004 ΣΠΑΤΑ, με την ένδειξη, “για τη ΣΚΙΤΣΟΦΡΈΝΕΙΑ 2012”, μέχρι το τέλος Απριλίου.