Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Ο αγιασμός του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Τρίπολης θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 9:00 π.μ. στον νέο σχολικό μας χώρο, στο Νηπιαγωγείο Ριζών, Τεγέα.

Αμέσως μετά τον αγιασμό και μετά από μία σύντομη ενημέρωση, οι μαθητές θα αποχωρήσουν (θα ακολουθήσει ο αγιασμός του συστεγαζόμενου σχολείου – Νηπιαγωγείο Ριζών).

Λαμβάνοντας υπόψη το υγειονομικό πρωτόκολλο για τον Covid – 19 και τις απαιτούμενες συνθήκες ασφάλειας, οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους ένα από τα παρακάτω πιστοποιητικά:

1. Βεβαίωση εμβολιασμού ή
  2. Βεβαίωση νόσησης τελευταίου εξαμήνου ή
  3. Βεβαίωση self test, το οποίο πρέπει να γίνει 24 ώρες πριν την έλευση στο σχολείο. Από 8/9 έως 17/9 μπορείτε να προμηθεύεστε δωρεάν τεστ από τα φαρμακεία.

Τέλος, όλοι οι μαθητές και οι συνοδοί τους θα πρέπει να φορούν υποχρεωτικά μάσκα.

Ο Σύλλογος του Σχολείου και η Διευθύντρια εύχονται σε όλους τους μαθητές Καλή Σχολική Χρονιά.