Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Διαδίκτυο και Ασφάλεια

Διαδίκτυο και Ασφάλεια

Σήμερα Τρίτη 7 Φεβρουαρίου γιορτάζεται η “Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου” (SID).
Όπως πάντα, η “Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου” στοχεύει στη δημιουργία ενός ασφαλέστερου και καλύτερου διαδικτύου, όπου όλοι έχουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιούν την τεχνολογία με υπευθυνότητα, σεβασμό, κριτική και δημιουργικότητα. Η εκστρατεία στοχεύει να προσεγγίσει παιδιά και νέους, γονείς και εκπαιδευτικούς, τη βιομηχανία και τους υπεύθυνους λήψης αποφάσεων καθώς και τη κοινωνία στο σύνολό της και να τους ενθαρρύνει όλους να παίξουν τον ρόλο τους στη δημιουργία ενός καλύτερου διαδικτύου.
Θέλοντας να γιορτάσουμε τη θετική δύναμη του διαδικτύου,τα παιδιά μας ετοίμασαν ένα διαφημιστικό σποτ ώστε να μας ενημερώσουν για τους βασικούς κανόνες που όλοι οφείλουμε να ακολουθούμε για μια ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο!
Μην ξεχνάτε λοιπόν πως…
“Το Διαδίκτυο θέλει προσοχή!”
#Safe_Internet_Day_2023 #school_life #school_activities

Κανόνες Ασφαλούς Πλοήγησης Στο Διαδίκτυο

Δημιουργός: eneegylp, στις: 04-02-2023, διάρκεια: 00:00:55

Το ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Πάρου δημιούργησε το σποτάκι για την ενημέρωση όλων σχετικά με τους κανόνες που πρέπει να ακολουθούμε ώστε να πλοηγούμαστε με ασφάλεια στο Διαδίκτυο.