ΝΕΟΣ ΝΟΜΟΣ

Σχετικά με ΜΟΡΦΑ ΕΛΕΝΗ

Η Ελένη Σ. Μόρφα γεννήθηκε στην Αθήνα. Σπούδασε στο Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο. Οι μεταπτυχιακές σπουδές της έγιναν στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο της Πάτρας: “Σπουδές στην Εκπαίδευση” και στη Φιλοσοφική Σχολή Αθηνών: “Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης”
Έχει εργαστεί ως εκπαιδευτικός στη Δημόσια Εκπαίδευση από το 1989 έως σήμερα, στην Αθήνα και στις Κυκλάδες ( Σύρος, Ίος, Δονούσα), σε διαφορετικους τύπους σχολείων ( Γυμνάσια, Λύκεια, Γυμνάσια με Λυκειακές Τάξεις, Πειραματικά Γυμνάσια).
Έχει διατελέσει Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Υποδιευθύντρια, Διευθύντρια και Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου κλ. ΠΕ80 στο 1ο ΠΕΚΕΣ Ν. Αιγαίου.
Από τον διορισμό της έως σήμερα στήριξε προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικής Θεματολογίας, Σχολικής Επαγγελματικής Σταδιοδρομίας, Επιχειρηματικότητας των Νέων, Ευρωπαικά Προγράμματα και προγράμματα του Κέντρου Ερευνών για Θέματα Ισότητας (ΚΕΘΙ) ως μέντορας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.