Ένα τραγούδι για το Erasmus

Με αφορμή την ολοκλήρωση του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ «My Europe, My Life, My Future», το σχολείο μας οργάνωσε και πραγματοποίησε εκδήλωση για την παρουσίαση των αποτελεσμάτων της συμμετοχή της σχολικής κοινότητας σε αυτό, στην τοπική κοινωνία της Χίου. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου την Παρασκευή 12 Οκτωβρίου.

Η εκδήλωση έκλεισε με την εκτέλεση του τραγουδιού του προγράμματος Erasmus. Οι στίχοι του τραγουδιού είναι το αποτέλεσμα της συνεργασίας των μαθητων που έλαβαν μερος στην κινητικότητα στην Βουλγαρία τον Οκτώβριο 2017. Η μουσική και η ενορχήστρωση είναι αποτέλεσμα της έμπνευσης και της εργασίας των ταλαντούχων μαθητών του σχολείου μας, οι οποίοι καταχειροκροτήθηκαν από το κοινό και εξέφρασαν την ελπίδα για μια νέα συμμετοχή του σχολείου μας σε Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα στο μέλλον.

περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα Erasmus+

Δημοσιεύτηκε στο