Αρχική » ΜΑΘΗΤΕΣ » ΜΑΘΗΤΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ 2020-21

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑΣ

Το Καλλισπέρειο Διδακτήριο είναι το παλιότερο Λύκειο της πόλης μας με αύξοντα μαθητικό πληθυσμό, κυρίως αστικό, και έμπειρο διδακτικό προσωπικό. Στόχος μας είναι η ανταπόκριση στις προκλήσεις της σύγχρονης εκπαίδευσης και της ολοένα μεταβαλλόμενης κοινωνίας, η ολόπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητας των μαθητών και η προετοιμασία υπεύθυνων πολιτών σε συνεργασία με τους γονείς και την κοινότητα. Σταθερά μας είναι η πίστη στην δωρεάν δημόσια παιδεία και τον αντισταθμιστικό της ρόλο στην κοινωνία.

ΠΛΑΙΣΙΟ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΖΩΗΣ

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ

.gif

2023: Νικόλας Καρνομουράκης, Α1, 2ος στα 200 πρόσθιο, στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Κολύμβησης. 3ος στα 200 μ. πρόσθιο, στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας.

2022: Παναγιώτα Λύτρα, Α1, 1η στο Ευρωπαϊκο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής (κορίνες)

2022: Άγγελος Βιτάλης Α1, 13ος στο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

surfmicro 1

ΚΑΛΛΙΣΠΕΡΕΙΟΝ ΤΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΣ!

H.ID.RA.N.T

Το Καλλισπέρειο και το Αδριάνειο Υδραγωγείο

Από το περιβαλλοντικό πρόγραμμα

Κατασκευή μαθητών 2016-17

Περίπατος στη Ρεματιά Χαλανδρίου

Περιβαλλοντική Δράση στη Ρεματιά / Μάιος 2019

ΡΕΜΑΤΙΑ 2023

thumbnail 20230515 112758

Γνωρίζοντας τις εκκλησιές της πόλης μας

agiosnicolaos

ΜΑΘΗΤΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ 2020-21

Έγιναν σήμερα και κάτω από τα αναγκαία μέτρα προστασίας, οι αρχαιρεσίες του δεκαπενταμελούς μαθητικού συμβουλίου. Αναδείχθηκαν με σειρά ψήφων οι παρακάτω:

Τσίγκας Δημήτριος, Ζιώγας Ξενοφών, Κολλτσινάκου Ιωάννα, Παπαδημητρίου Μιχαήλ-Κων/νος, Κανέλου Αικατερίνη, Πλέσσας Διονύσιος, Βερούση Λιλιάνα, Καμπά-Κοροναίου Ελένια, Κολλτσινάκου Ρίνο, Κυριαζής Λεωνίδας, Καναβος Ναπολέων, Ζωντανός Κων/νος, Χατζηδήμος Δημήτριος, Παλαιολόγος Σοφός Αλέξιος και Βαρθολομαίος Ιωνάννης.

Αναπληρωματικοί εκλέχθηκαν με σειρά ψήφων οι: Κόκκινου Χριστίνα-Άννα, Κεσίσογλου Βασίλειος, Θεοδώρου Νικόλαος, Μαρκοπούλου Ευαγγελία, Νικολεισβίλι Μουρμάν, Δρακάκης Ευτύχιος και Δρακόπουλος Νικόλαος.

Την εφορευτική επιτροπή αποτέλεσαν οι: Δρίβα Βασιλική, Πιτσάκη Χριστίνα και Ζέκος Δημήτριος.

Ευχόμαστε σε όλους τους εκλεγέντες φώτιση να εκπροσωπήσουν επαξίως τους συμμαθητές τους.

Διονύσου 22 & Καλλισπέρη

152 34 Χαλάνδρι

mail@1lyk-chalandr.att.sch.gr

τηλ. 210 6812433

fax. 210 6850779

ΟΔΟΣ ΔΙΟΝΥΣΟΥ

Τοιχογραφία των Michel Velt και Roos Vink

Η ΠΑΛΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ (έως Σεπτέμβριο 2020)

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

από τους μαθητές μας

Πατήστε επάνω στην εικόνα.

η-τάξη

10306 Δωρεάν συμβουλές 24/7