Αρχική » Νέα » Πτήση με ελικοφόρα πτητικά μέσα της Πολεμικής Αεροπορίας για την Γ’ Λυκείου

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑΣ

Το Καλλισπέρειο Διδακτήριο είναι το παλιότερο Λύκειο της πόλης μας με αύξοντα μαθητικό πληθυσμό, κυρίως αστικό, και έμπειρο διδακτικό προσωπικό. Στόχος μας είναι η ανταπόκριση στις προκλήσεις της σύγχρονης εκπαίδευσης και της ολοένα μεταβαλλόμενης κοινωνίας, η ολόπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητας των μαθητών και η προετοιμασία υπεύθυνων πολιτών σε συνεργασία με τους γονείς και την κοινότητα. Σταθερά μας είναι η πίστη στην δωρεάν δημόσια παιδεία και τον αντισταθμιστικό της ρόλο στην κοινωνία.

ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ

ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΡΟΝΟΪΟ

ΠΛΑΙΣΙΟ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΖΩΗΣ

Για το σχ.έτος 2021-22

ΚΑΛΛΙΣΠΕΡΕΙΟΝ ΤΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΣ!

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ

Από το περιβαλλοντικό πρόγραμμα

Κατασκευή μαθητών 2016-17

Περίπατος στη Ρεματιά Χαλανδρίου

Περιβαλλοντική Δράση στη Ρεματιά / Μάιος 2019

Πτήση με ελικοφόρα πτητικά μέσα της Πολεμικής Αεροπορίας για την Γ’ Λυκείου

Σύμφωνα με το αρ. πρωτ. Γ.Γ.Α.Β.Ε.Ε.Α. 4034/11-10-2021 του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας, οι μαθητές και μαθήτριες της Γ’ Λυκείου που ενδιαφέρονται να πετάξουν με τα ελικοφόρα μέσα της Πολεμικής Αεροπορίας, μπορούν να υποβάλλουν αίτηση σύμφωνα με τους όρους και τα μέτρα που εξαγγέλλονται στην απόφαση. Οι πτήσεις θα πραγματοποιηθούν την 6η Νοεμβρίου 2021, ημέρα των προστατών αγίων Ταξιαρχών, και η επιλογή θα γίνει με κλήρωση. Περισσότερα ΕΔΩ.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Διονύσου 22 & Καλλισπέρη

152 34 Χαλάνδρι

1lykchal@sch.gr

τηλ. 210 6812433

fax. 210 6850779

Η ΠΑΛΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ (έως Σεπτέμβριο 2020)

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

από τους μαθητές μας

Πατήστε επάνω στην εικόνα.

ΤΙ ΠΕΤΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ;

PEEMPIP ft.TQR

η-τάξη

10306 Δωρεάν συμβουλές 24/7