minecraft aquatic voyage_code

Στο πλαίσιο της συμμετοχής του σχολείου μας στη EU Code Week 2020, oι μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης, δημιούργησαν παιχνίδια, χρησιμοποιώντας τις γνώσεις τους στον Προγραμματισμό, στο Minecraft Designer στο code.org.

Τα παχνίδια μπορείτε να τα παίξετε ΟΛΟΙ!

Επιπλέον, οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης, δημιούργησαν υδάτινους κόσμους και υποβρύχια ενυδρεία,  στο Minecraft Voyage Aquatic στο code.org

Για να παίξετε τα παιχνίδια και να επισκεφτείτε τους κόσμους, πατήστε στην καρτέλα eTwinning.

Εναλλακτικά, επισκεφτείτε το eTwinning site μου ή  το my Wakelet account ή την καρτέλα My Weebly Site

Καθηγήτρια Πληροφορικής.

Διπλ. Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Τεχνολογίας Υπολογιστών.

Τεχνική Υπεύθυνη Κέντρων Στήριξης Επιμόρφωσης (ΚΣΕ), για την Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών για την Αξιοποίηση και Εφαρμογή των Ψηφιακών Τεχνολογιών στη Διδακτική Πράξη (Επιμόρφωση Β’ Επιπέδου ΤΠΕ)

Μέλος eTwinning.

Mέλος European Schoolnet Academy.

Wakelet Community Ambassador.