Η φωτιά σε αφορά

Στα πλαίσια της θεματικής ενότητας του Περιβάλλοντος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων οι μαθητές του Ε2, δημιουργούν στο Microsoft Power Point, παρουσιάσεις που αφορούν την πρόληψη της πυρκαγιάς στα δάση μας.

Επίσης, το σχολείο μας, επισκέφτηκε η Θεατρολόγος – Αφηγήτρια Αγγελική Γκόγκου, η οποία μέσα από τις αφηγήσεις της και το θεατρικό παιχνίδι, βοήθησε τους μαθητές να εμπεδώσουν την αξία των δασών και πώς μπορούμε να τα προστατέψουμε.

Το τμήμα Ε1, δημιούργησε συννεφομηνύματα που αφορούν την προστασία του περιβάλλοντος από τη φωτιά.

Πατήστε στην παρακάτω εικόνα για να δείτε τα videos με τις παρουσιάσεις των ομάδων των μαθητών

φωτιά σε αφορά Ε2

Καθηγήτρια Πληροφορικής.

Διπλ. Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Τεχνολογίας Υπολογιστών.

Τεχνική Υπεύθυνη Κέντρων Στήριξης Επιμόρφωσης (ΚΣΕ), για την Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών για την Αξιοποίηση και Εφαρμογή των Ψηφιακών Τεχνολογιών στη Διδακτική Πράξη (Επιμόρφωση Β’ Επιπέδου ΤΠΕ)

Μέλος eTwinning.

Mέλος European Schoolnet Academy.

Wakelet Community Ambassador.