Ο Γιάννης Τσαρούχης στο Μουσείο Μπενάκη. Β Μέρος (1940-1989)

Η έκθεση πραγματοποιείται στο πλαίσιο των θεματικών παρουσιάσεων του υλικού της συλλογής του Ιδρύματος Γιάννη Τσαρούχη. Παρουσιάζει την ιστορία της ζωγραφικής του Γιάννη Τσαρούχη μέσα από χρονολογικές ενότητες αναπλάθοντας το περιβάλλον που έζησε και τις επιρροές που δέχτηκε από αυτό.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ο Γιάννης Τσαρούχης στο Μουσείο Μπενάκη. Β Μέρος (1940-1989)

Ταινία: “Η Ρόζα της Σμύρνης”

Μια ταινία που δηλώνει ότι ο άνθρωπος αναγκαστικά ζει και πορεύεται με το παρελθόν και τις αναμνήσεις του, καθώς συνιστούν μέρος της υπόστασής του….

Να τη δείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!