1ο ΕΠΑΛ Ρεθύμνου

Σχεδιαστές Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής

Νέο Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Ιούν 20158

Από την νέα σχολική χρονιά θα διαφοροποιηθεί το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της ειδικότητάς μας. Τα μαθήματα και οι ώρες τους θα είναι ως εξής:

progammalllagi

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ :04 -06-2015 Αριθ. Πρωτ. Φ8/88704/Δ4

ΤΟΜΕΑΣ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ – Ειδικότητα: Σχεδιαστής Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Νέο Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Σχεδιαστές Δομικών Έργων και Γεωπληροφορικής!

Δεκ 201418

Η ειδικότητα άλλαξε μερικώς όνομα, ανακάτεψε τα μαθήματα προσθέτοντας δύο καινούργια αλλά η αξία των γνώσεων που παρέχει στους μαθητές παραμένει σταθερά δυνατή!

The dancing house!

Δεκ 201418

Το κτίριο που “χορεύει”σχεδιάστηκε το 1992 και ολοκληρώθηκε το 1996 στην πόλη της Πράγας. Σχεδιάστηκε από τον αρχιτέκτονα Vlado Milunic, κροατικής και τσέχικης καταγωγής, σε συνεργασία με το διάσημο αμερικανό αρχιτέκτονα Frank Gehry σε ένα άδειο οικόπεδο στην όχθη του ποταμού.
Το ιδιαίτερα παράξενο σχέδιο δέχθηκε έντονη κριτική εκείνη την εποχή, αφού ξεχωρίζει  από τα μπαρόκ, γοτθικού ρυθμού και αρτ νουβό κτίρια της περιοχής και για τα οποία είναι γνωστή η πόλη της Πράγας. Το σχήμα «χορού» υποστηρίζεται από 99 σταθερές κατασκευές, η καθεμία από τις οποίες έχει ένα διαφορετικό σχήμα και μέγεθος.

Διαβάστε όλο το άρθρο »

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο The dancing house!