elenitolka's blog

Παρέχεται από το Blogs.sch.gr

Μαρ 202023

Η Ε΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου Βελβεντού συμμετείχε στον 66ο Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό (2019) της Ευρωπαϊκής Ένωσης Εκπαιδευτικών με θέμα "Ο πολιτισμός ως πεδίο συμφιλίωσης " .

Βραβεύτηκε (στις 14-12-2019) στην Αθήνα το βίντεό μας με το παραδοσιακό τραγούδι του Βελβεντού  "Στου Σωτήρου",

στα ελληνικά και γαλλικά, που μπορείτε να δείτε στον σύνδεσμο:

Συγχαρητήρια στους μαθητές που συμμετείχαν!
Η διδασκαλία του τραγουδιού έγινε στα γαλλικά από την εκπαιδευτικό Γαλλικών του σχολείου Τόλκα Ελένη και στα ελληνικά από τον μουσικό του σχολείου  Φώτη Καραπέτσα.

από κάτω από: Γαλλικά Ε΄ τάξης| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Bράβευση του Δημοτικού Σχολείου Βελβεντού από την Ευρωπαϊκή Ένωση Εκπαιδευτικών, στον Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό  της (2019)

Τα σχόλια είναι κλειστά.