email-problem2

Προβλήματα λειτουργικότητας

Από το πρωί σήμερα (Τρίτη 5 Μαΐου 2020) παρατηρείται σ σημαντική δυσλειτουργία στον διακομιστή εξερχόμενης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας του Σχολικού Δικτύου που εξυπηρετεί τους λογαριασμούς σχολείων, εκπαιδευτικών και μαθητών καθώς και στο χώρο της ψηφιακής τάξης eclass.
Ως εκ τούτου, σημαντικό μέρος των εργασιών που διακινούνται μεταξύ εκπαιδευτικών, μαθητών και σχολείου μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όσο και μέσω αναρτήσεων στην eclass, πιθανόν να μην δημοσιευτούν/αποσταλούν σύμφωνα με τον προγραμματισμό. Η κανονική ροή εργασιών θα συνεχιστεί αμέσως μόλις αποκατασταθεί πλήρως η λειτουργικότητα των παραπάνω μέσων.
Το μήνυμα αυτό έχει αποσταλεί μέσω της κεντρικής διαχείρισης του πληροφοριακού συστήματος Myschool που αξιοποιεί άλλους διακομιστές.