Σχολιασμός επί των δημοσιεύσεων του ιστολογίου

Προς διευκόλυνση της αλληλεπίδρασης εκπαιδευτικών και γονέων/μαθητών έχουμε αφήσει ενεργό το πεδίο σχολιασμού κάτω από κάθε δημοσίευση.

Ο σχολιασμός μπορεί να γίνει ανώνυμα ή επώνυμα. Ο σχολιασμός εκ μέρους των μαθητών προτείνουμε να γίνεται με χρήση μόνο του μικρού τους ονόματος.

Οι συμμετέχοντες είναι υπεύθυνοι για το περιεχόμενο και το ύφος των σχολίων τους. Οι συντάκτες του ιστολογίου ευθύνονται μόνο για το περιεχόμενο που οι ίδιοι έχουν αναρτήσει. Τα σχόλια περνούν από διαδικασία έγκρισης και θα δημοσιεύονται υπό τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

• Να μην προσβάλλουν τους δημιουργούς ή άλλους χρήστες του δικτυακού τόπου και του διαδικτύου γενικότερα, καθώς επίσης να ακολουθούν τους νόμους τα χρηστά ήθη και τα ήθη χρήσης του διαδικτύου.
  • Το περιεχόμενο να μην περιέχει διαφημιστική, παρά μόνο ενημερωτική-πληροφοριακή χροιά.
  • Το αναρτώμενο υλικό θα σέβεται τα ανθρώπινα δικαιώματα και τις διάφορες μειονότητες και δεν θα περιέχει υβριστική γλώσσα.