Δ τάξη – Επαναληπτική εργασία στην 1η ενότητα της Γλώσσας

Επαναληπτική εργασία στη Γλώσσα της Δ τάξης (1η Ενότητα). Το αρχείο μπορείτε να το βρείτε εδώ. Επίσης θα αποσταλεί σύντομα από τη δασκάλα στους μαθητές μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όπου θα υπάρχουν και οδηγίες για τον τρόπο ανατροφοδότησης.

8 σκέψεις στο “Δ τάξη – Επαναληπτική εργασία στην 1η ενότητα της Γλώσσας

1. Αγαπημένοι μου μαθητές και μαθήτριες της Δ΄τάξης
    μιας και όπως γνωρίζετε οι συνθήκες δεν το επιτρέπουν να βρεθούμε μέσα στην αίθουσα (λόγω κορονο’ι’ού),θα επικοινωνούμε για όσο χρειαστεί από το ιστολόγιο του σχολείου μας.
    Δεν ξεχνάμε ότι σημασία έχει η ασφάλεια και η υγεία μας, γι΄αυτό μένουμε στο σπίτι υπομονετικά και προσπαθούμε να περνάμε όσο το δυνατόν πιο όμορφα με την οικογένειά μας.
    Ας αφιερώσουμε λοιπόν και λίγο από τον άφθονο χρόνο μας, κάνοντας και μια επανάληψη στα όσα έχουμε μάθει ως τώρα!!!
    Για το λόγο αυτό θα βρίσκετε καθημερινά εργασίες, στο ιστολόγιο του σχολείου μας, τις οποίες θα επιλύετε με προσοχή και χωρίς βιασύνη!!!
    Στο τέλος κάθε εβδομάδας θα λαμβάνετε στα mail τις απαντήσεις-λύσεις στα φύλλα εργασιών. Έτσι θα μπορείτε να ελέγχετε σε ποιο βαθμό ανταποκριθήκατε στις εργασίες της εβδομάδας! Για όποια απορία μπορείτε να αφήνετε τα σχόλιά σας κάτω από τα φύλλα εργασιών!!
    Σας χαιρετώ και εύχομαι να τα πούμε σύντομα !!!!!!!

2. Κυρία Αναστασία,

Είμαι η Σοφία Καρατζα.Χαρηκα που έστω και έτσι θα επικοινωνώ μαζί σας!Ευχομαι να είστε καλα!Μου έχετε λείψει παρά πολυ και ανυπομονώ για το ποτέ θα ανοίξουν και πάλι τα σχολεία για να σας δω!Βεβαια όπως ξέρετε η μαμά δεν με εχει αφήσει χωρις επαναλήψεις στην γλώσσα και στα μαθηματικά.Ευχομαι να ανταποκριθώ και στις δικές σας προσδοκίες και να τα πάω καλα στις εργασίες.Θα ειναι μια έξτρα βοήθεια και απο εσάς!Σας ευχαριστώ πολυ και σας αγαπώ!
    Με αγάπη
    Σοφία Καρατζα

1. Γεια σου Σοφούλα μου!!!
      Είμαι καλά σε ευχαριστώ! Το ίδιο εύχομαι για εσένα και την οικογένειά σου!
      Ήμουν σίγουρη ότι η μαμά θα έχει κάνει επαναλήψεις και δεν σε άφησε χωρίς δουλειά!!
      Ένα μεγάλο μπράβο στη μαμά αλλά και σε σένα!
      Θα ανταποκριθείς απόλυτα στις εργασίες, είμαι βέβαιη γι΄ αυτό!!!
      Τα φιλιά και την αγάπη μου!!!

3. Κυρία Τασούλα,

Είμαι η Ειρήνη-Δήμητρα Παναγιάρη και χαίρομαι που επικοινωνούμε έστω και με αυτόν τον τρόπο.Ελπίζω να είστε υγιείς.Να είστε πάντα καλά και να ξέρετε ότι μου λείπετε.’Οσο καιρό είναι τα σχολεία κλειστά προσπαθούμε με την μαμά μου να κάνουμε επαναλήψεις σε όλα τα μαθήματα τώρα που έχουμε χρόνο.Σας εύχομαι όλες αυτές οι προσπάθειες που κάνετε για εμάς να βγουν πραγματικές.Να ξέρετε ότι σας αγαπάω πάρα μα πάρα πολύ!

Με πολύ αγάπη η μαθήτριά σας Ειρήνη-Δήμητρα Παναγιάρη.

1. Γεια σου Ειρηνούλα μου!
      Είμαι πολύ καλά, σε ευχαριστώ ! Το ίδιο εύχομαι για σένα και την οικογένειά σου!
      Μπράβο σε εσένα και τη μαμά για τις επαναλήψεις!!!Ήμουν βέβαιη ότι θα έκανες!!!
      Κι εμένα μου λείπετε πάρα πολύ!!
      Πιστεύω να τα πούμε σύντομα!
      Τα φιλιά και την αγάπη μου!!!!

4. Γεια σας κυρία, είμαι η Δήμητρα που μιλήσαμε και εχθές, μου λείπετε πάρα, μα πάρα πολύ!Και εσείς και τα υπόλοιπα παιδιά και η υπέροχη τάξη μας!!! Ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα γρήγορα για να ξανά είμαστε όλοι μαζί…
    Με πολύ αγάπη προς εσάς και όλη την τάξη Δήμητρα Χονδρέα.

1. Γεια σου Δημητρούλα μου!!!
      Και βέβαια σου λείπουν οι συμμαθητές και οι συμμαθήτριές σου!
      Κι εμένα μου λείπετε όλοι σας πάρα πολύ!!!
      Μέχρι να τα πούμε όμως από κοντά θα κάνουμε λίγη υπομονή και όλα θα πάνε μια χαρά!!!
      Τα φιλιά και την αγάπη μου σου στέλνω!!

5. Καλημέρα κυρία Τασουλα
    Είμαι η μαμά της Σοφουλας.Ελπιζω να ειστα καλα τόσο εσείς οσο και τα συγγενικά σας πρόσωπα.Προσπαθω να σας στείλω τις εργασίες της μέσω mail αλλα το σύστημα με πετάει έξω.
    Σας ευχαριστώ

Τα σχόλια είναι κλειστά.