Καλάθι με Ρόδες / Basket Roll

Διάρκεια/Duration: 2:40
Έτος παραγωγής /Year of production: 2013
Μαθητές του Γυμνασίου Λυκείου Παξών / Students of the High School of Paxos.
Υπεύθυνος εργαστηρίου / Workshop leader:: Νίκος Θεοδοσίου Nikos Theodosiou
Υπεύθυνος καθηγητής / Teacher in charge: Διονύσης Ματαράγκας / Dionissis Mataragas

Synopsis: Τα παιδιά παίζουν μπάσκετ. Ένα παιδί αν και θα ήθελε δεν μπορεί να συμμετάσχει στο παιχνίδι. Οι μαθητές αντιμετώπισαν με φαντασία και χιούμορ την αναπηρία του συμμαθητή τους.

Η ταινία δημιουργήθηκε σε ένα κινηματογραφικό εργαστήριο που πραγματοποιήθηκε από τις 9 έως τις 14 Απρίλη. Ήταν το πρώτο εργαστήριο τέτοιου τύπου που διοργανώθηκε στους Παξούς.

Δημοσιεύθηκε στην Ανθρώπινα δικαιώματα, Διαφορετικότητα και χαρακτηρίσθηκε , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.