ΚΟΣΤΟΒΑ ΕΜΑ

Ώρα για λίγο παιχνίδι

Δεκ 201711

Η ώρα του κώδικα

Μάθετε τις βασικές έννοιες της επιστήμης των υπολογιστών με προγραμματισμό drag and drop. Το σεμινάριο αυτό είναι σαν παιγνίδι, αυτοκαθοδηγούμενο με βιντεοσκοπημένες διαλέξεις από τον Bill Gates, τον Mark Zuckerberg, τα Angry Birds και φυτά εναντίον Ζόμπι. Μάθετε βρόγχους επανάληψης, υποθέσεις και βασικούς αλγόριθμους. Διαθέσιμο σε 37 γλώσσες.

καλή αρχή !

Το παρακάτω παιχνίδι είναι για τάξεις απο δευτέρα δημοτικού και πάνω.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ώρα για λίγο παιχνίδι

Θεοτόκος η Κοσμοσώτειρα

Δεκ 20178

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια