Ευτυχία σημαίνει αγάπη, τίποτε άλλο. Όποιος μπορεί να αγαπάει, είναι ευτυχής

ΕΡΜΑΝ ΕΣΣΕ

Μετά την αλήθεια, δεν υπάρχει τίποτα ωραιότερο από τη φαντασία.

Διαβάτη δεν υπάρχει δρόμος, ο δρόμος γίνεται βαδίζοντας…
Βαδίζοντας γίνεται ο δρόμος και γυρίζοντας το βλέμμα πίσω
φαίνεται το μονοπάτι που ποτέ δε θα ξαναπατήσεις
Διαβάτη δεν υπάρχει δρόμος, μόνο απόνερα στη θάλασσα.

Ματσάδο

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μετά την αλήθεια, δεν υπάρχει τίποτα ωραιότερο από τη φαντασία.

Κοέν Λέοναρντ:
“Τα χρόνια πετάνε και όλοι σπαταλάμε τόσο χρόνο να αναρωτιόμαστε αν θα έπρεπε να τολμήσουμε το ένα ή το άλλο. Το θέμα είναι να κάνεις το μεγάλο βήμα, να τολμάς, να προσπαθείς, να αρπάζεις την ευκαιρία.”

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι περισσότεροι άνθρωποι ανυπομονούν να φτάσουν σπίτι, να κλείσουν την πόρτα κια ν ανοίξουν την τηλεόραση. Για μένα αυτό είναι παραίτηση.

Γκαίτε: “

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Μαγεία είναι να πιστεύεις στον εαυτό σου. Αν μπορείς να το κάνεις αυτό, μπορείς να κάνεις τα πάντα.

Οι άνθρωποι έχουν καταντήσει εργαλεία των εργαλείων τους.

Θόρω 1817 έως 1862 (45) .

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι άνθρωποι έχουν καταντήσει εργαλεία των εργαλείων τους.

Ευτυχία σημαίνει αγάπη, τίποτε άλλο. Όποιος μπορεί να αγαπάει, είναι ευτυχής.

Έσσε Έρμαν 1877 έως 1962 (85)

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευτυχία σημαίνει αγάπη, τίποτε άλλο. Όποιος μπορεί να αγαπάει, είναι ευτυχής.

“Τίποτε δεν είναι πιο αργό από την πραγματική γέννηση του ανθρώπου.

Γιουρσενάρ:

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Τίποτε δεν είναι πιο αργό από την πραγματική γέννηση του ανθρώπου.

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

ΔΙΔΩ ΣΩΤΗΡΙΟΥ

Δεν είδα γύρω μου να σέβεται κανείς τον άνθρωπο. Είδα να σέβονται τον πλούτο, τη δύναμη, την εξουσία, τη μοχθηρία, την ατιμία”

Διδώ Σωτηρίου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΙΔΩ ΣΩΤΗΡΙΟΥ

Έρωτας : όσο υπάρχουν το άγνωστο και οι αυταπάτες.

ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Έρωτας : όσο υπάρχουν το άγνωστο και οι αυταπάτες.