“Ο εθελοντισμός, ελπίδα για έναν κόσμο καλύτερο”.

Το Σάββατο 25/05/2024 πραγματοποιήθηκε τελετή βράβευσης των μαθητών που διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό του Ερυθρού Σταυρού με τίτλο “Ο εθελοντισμός, ελπίδα για έναν κόσμο καλύτερο”. Το σχολείο μας, το 9ο Δ.Σ. Μυτιλήνης διακρίθηκε στην κατηγορία “ζωγραφιά Α4” με τη δημιουργία του μαθητή Πολύβιου-Μάριου Τόφαλου, που έλαβε το 1ο βραβείο στην κατηγορία του αλλά και με τη συμμετοχή των μαθητών του Ε4 που έλαβαν έπαινο συμμετοχής κατά παρέκκλιση του πρωτοκόλλου, μιας και οι διοργανωτές του Ερυθρού Σταυρού εκτίμησαν τη συμμετοχή και τη μεγάλη προσπάθεια των μαθητών με τη δημιουργία σποτ ευαισθητοποίησης. Τα σποτ δεν μπόρεσαν να συμμετάσχουν στην κατηγορία “σποτ”, καθώς οι συμμετέχοντες στην κατηγορία αυτή έπρεπε να είναι μαθητές Δευτεροβάθμιας.

Στις επόμενες φωτογραφίες και βίντεο…

Οι μαθητές του Ε4 κατά την απονομή του επαίνου από τον Πρόεδρο του Ερυθρού Σταυρού, κ, Θεόδωρο Βαλσαμίδη:

Screenshot 20240526 115605 Facebook 1

Ο Πολύβιος – Μάριος Τόφαλος κατά την παραλαβή του βραβείου από την Περιφερειακή  Δ/ντρια Εκπ/σης Β.Αιγαίου:

ΠΟΛ            received 342213472222521     20240525 120237

Ακολουθούν σύνδεσμοι τοπικών μέσων με αναφορές στην παρουσία και συμμετοχή των μαθητών του Ε4 στον διαγωνισμό και στην τελετή απονομής, όπου συνόδευα τα παιδιά ως υπεύθυνη τμήματος:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ “ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΛΕΣΒΟΥ”

ENHMEΡΩΣΗ ΑΠΟ LESVOSNEWS

ENHMEΡΩΣΗ ΑΠΟ “ΣΤΟ ΝΗΣΙ”

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ “ΑΙΟΛΟΣ” (ΤΟΠΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ)

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ “emprosnet”