” Οι   πειρατές  της  Χαραϊβικής”

Τη  Δευτέρα   13  Ιουνίου    το  απόγευμα  πραγματοποιήθηκε  η  γιορτή  λήξης  για  το  σχολικό  έτος  2015 -2016.  Πλήθος  κόσμου   συγκεντρώθηκε  στο  σχολείο   για  να  καμαρώσουν  τους  μικρούς  μαθητές, οι  οποίοι  με  τις  υποκριτικές  τους  ικανότητες  άφησαν  αποσβολωμένους  όλους!!!!!!!!!!  Τίτλος  του  έργου που  επέλεξα  για  εφέτος   ” Οι   πειρατές  της  Χαραϊβικής”

Με   ένα παλιό -παλιό  σαπιοκάραβο…..   ξεκινάμε  όλοι  εμείς  μαζί   με  αγάπη  περισσή   τον  πόνο   σας  να  αρπάξουμε  με   τη  χαρά  να  αλλάξουμε!!!!!!!!!!

Βίρα  τις  άγκυρες και  όρτσα  τα  πανιά  ,σαλπάρουμε  ναύτες στα  ανοιχτά
Το  καράβι  μας  να  ανοίξει  όλα  τα  πανιά , θάλασσες  να  αφήνει,  θάλασσες  να  περνά!!!!

Ο Ποσειδώνας   θυμωμένος που  τα  πλάσματα  της  θάλασσας τον  ενοχλούν
Στου  γιαλού  τα  βοτσαλάκια ,  έρμο ,  παραπονεμένο  και  όλο
  λυπημένο    το  καβουράκι…………………..
  Α  …. μια  γοργόνα  στα  ανοιχτά  να  λύσει  το  αίνιγμα     στο   καπετάνιο  ζητά,  για  να  βρει  κι  αυτός  με  τη  σειρά  του  τον  θησαυρό  των  Συναισθημάτων
ΚΑΙ  η   απάντηση..    ..η   αγάπη  φυσικά
  Η   ΑΓΑΠΗ   ΟΡΘΩΣ  ΕΙΝΑΙ   Ο  ΧΡΥΣΟΣ  ΘΗΣΑΥΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΛΟ   ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ     ΑΥΡΙΟ   ΤΟ   ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΟ   ΠΑΡΤΥ   ΜΑΣ   ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ   ΜΕ  ΧΟΡΟ    ΚΑΙ   ΚΕΦΙ   ΤΡΕΛΟ!!!!!!!!!!!!!!