“Τα νηπιάκια διασκεδάζουν στο Φεστιβάλ Χορού των Δ/Σ Φθιώτιδας”

ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΟΥ

Για  δεύτερη  φορά   εφέτος ,  όλα  τα  Δημοτικά  Σχολεία  της  Περιφέρειά μας , έδωσαν  το  παρόν   στο προαύλιο του 16  Δημοτικού   Σχολείου   Λαμίας    στο  Φεστιβάλ  χορού που  διοργανώθηκε .   Εκεί   ήμασταν  και   εμείς τα νηπιάκια  για   να  παρακολουθήσουμε   τα  υπέροχα  χορευτικά  των  μεγάλων  παιδιών  και  για  να  αρχίζουμε  σιγά  –  σιγά  να  προσαρμοζόμαστε   στο   χώρο  του  Δημοτικού  Σχολείου.
  και   εκεί    που  καθόμασταν  και  παρακολουθούσαμε    μας  ήρθε  και  εμάς  η  όρεξη  στο  διάλειμμα  της  εκδήλωσης   να  χορέψουμε.

3ο   ΜΑΘΗΤΙΚΟ  ΦΕΣΤΙΒΑΛ  ΧΟΡΟΥ

ΌΠΟΥ   ΓΑΜΟΣ  ΚΑΙ  ΧΑΡΑ…ΜΕΣΑ  ΕΙΜΑΣΤΕ  ΚΑΙ  ΕΜΕΙΣ οι μικροί μαθητές του Νηπιαγωγείου.Σήμερα βρεθήκαμε στο γετονικό μας Δημοτικό σχολείο για να διασκεδάσουμε παρέα με μαθητές Δημοτικών Σχολείων της Φθιώτιδας στο 3 μαθητικό Φεστιβάλ παραδοσιακών και μοντέρνων χορών.