ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛ.ΕΤΟΣ 2021-2022

Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες των μαθητών του 30ου Νηπιαγωγείου Λαμίας

Ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του σχολείου μας τη Δευτέρα 13-9-2020 και ώρα 9.00 π.μ. Θα προσέλθουν μόνο οι μαθητές ενώ οι γονείς θα παραμείνουν στον εξωτερικό χώρο του σχολείου. Προτείνεται λόγω των συνθηκών πανδημίας να συνοδεύει το παιδί ένας εκ των δύο γονέων. Παρακαλώ να τηρείτε τις μεταξύ σας αποστάσεις. Η χρήση μάσκας(υφασμάτινη ή μιας χρήσης) είναι απαραίτητη για όλους! Επίσης θα πρέπει την Κυριακή να πραγματοποιήσετε το self -test στο παιδί και τη Δευτέρα να έχετε μαζί σας τη Βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος την οποία και θα πρέπει να επιδείξετε κατά την είσοδό του στη σχολική αίθουσα. Μετά την τέλεση του Αγιασμού θα ακολουθήσει ολιγόλεπτη ενημέρωση για το Πρόγραμμα της επόμενης ημέρας και οι μαθητές θα αποχωρήσουν.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία και αισιοδοξία και Καλή Πρόοδο στα παιδιά σας!!!

Η Προϊσταμένη της σχολικής μονάδας

Σκαρμούτσου Ειρήνη-Χρυσοβαλάντου