28η Οκτωβρίου

Με ποιήματα και  επετειακά τραγούδια γιορτάσαμε και αυτή τη σχολική χρονιά την εθνική μας επέτειο υπό νέες συνθήκες όμως λόγω  πανδημίας. Έτσι τηρώντας τα μέτρα προστασίας η γιορτή δεν πραγματοποιήθηκε στο τμήμα της σχολικής μας μονάδας, αλλά στον αύλειο χώρο του σχολείου, τον οποίον διαμορφώσαμε κατάλληλα για αυτή την ημέρα. Στολίσαμε τους εξωτερικούς τοίχους με εργασίες και κατασκευές από τους μαθητές καθώς επίσης και με  γαλανόλευκα σημαιάκια που κυμάτιζαν στον αιθέρα δίνοντας μια ξεχωριστή γιορτινή νότα. Στο τέλος της γιορτής πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη μαθητική παρέλαση. Χρόνια Πολλά σε όλους με την ελπίδα και την ευχή του χρόνου να γιορτάσουμε την εθνική μας επέτειο όπως της αρμόζει!!!

Σε σας τους ήρωες λοιπόν που πέσατε για μας

στέλνουμε την αγάπη μας και σας τιμούμε πάντα!!!!