Καινούρια χρονιά με πολλές εκπλήξεις!!!!

Την ημέρα του Αγιασμού μια  μεγάλη και πανέμορφη έκπληξη περίμενε  τους μικρούς μαθητές του 30ου Νηπιαγωγείου Λαμίας με την είσοδό τους στο σχολικό χώρο . Πολύχρωμες τοιχογραφίες με ευφάνταστα χρώματα και θέματα από τη σχολική και κοινωνική ζωή των παιδιών κοσμίζουν πλέον τους εξωτερικούς χώρους του Νηπιαγωγείου μας δίνοντας χρώμα στο γκρίζο των τοίχων.Ωστόσο δεν χάρηκαν μόνο μαθητές και γονείς αλλά και η ευρύτερη συνοικία καθώς όλοι στο περίγυρο του σχολείου είχαν ένα ευχάριστο σχόλιο για αυτή την ανανέωση. ‘Ολη αυτή η προσπάθεια έγινε με πολλή αγάπη  για τα παιδιά  χάρη στην άριστη συνεργασία μεταξύ της Νηπιαγωγού και της μητέρας μαθητή, την κυρία Έλλη, στην οποία χρωστάμε μεγάλη ευγνωμοσύνη  και ένα δημόσιο ευχαριστώ για το πολύτιμο έργο της που πρόσφερε στο σχολείο μας μέρα και βράδυ!!! Εύχομαι και ελπίζω τη νέα σχολική χρονιά που έχουμε να διανύσουμε να υπάρχει επίσης μια καλή και δημιουργική συνεργασία με όλους τους γονείς!!!