Άρθρα στην Αγγλική γλώσσα για εκπαιδευτικά προγράμματα διδακτικής της λογοτεχνίας και δημιουργικής γραφής (2021)

Άρθρα της Ελένης Α. Ηλία (Eleni Ilia) στην Αγγλική γλώσσα για εκπαιδευτικά προγράμματα διδακτικής της λογοτεχνίας και δημιουργικής γραφής, δημοσιευμένα το 2021

Journal of Modern Education Review, Academic Star Publishing Company, USA

(ISSN 2155-7993), Vol. 11 (2021)  :

-The Role of Blogs in the Approach of School and Society Through the Promotion of Achievements in the Classroom: One Example (No. 3, March 2021, pp. 370–374).

– The “Foundations” of Creative Writing: Creative Narratives of Young Children Inspired by Literature (No. 10, October 2021, pp. 1096–1101).

– Raising the Awareness of Toddlers for Refugees, Through the Educational Program “We Live on a Planet” (No. 11, November 2021, pp. 1222–1226).

Κατηγορίες: Δημιουργική Γραφή, Δημοσιευμένα άρθρα, Διδακτική, Διεθνή περιοδικά, Εκπαιδευτικά Προγράμματα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.