Αποστολές για τις διακοπές των Χριστουγέννων

Θέλουμε πρώτα από όλα να σας ευχαριστήσουμε για την υπομονή και τη βοήθεια που προσφέρατε όλο αυτό το διάστημα με το weebex. Είναι δύσκολο πράγμα και νομίζουμε τα πήγαμε αρκετά καλά.

Θέλουμε να ευχηθούμε σε όλους σας καλές γιορτές και η καινούρια χρονιά να  φέρει υγεία και ευτυχία. Με την ελπίδα να γυρίσουμε πίσω στην τάξη μας γιατί εκεί είναι ο πραγματικός μας χώρος μάθησης και δημιουργίας.
Αυτές τις μέρες ξεκουραστείτε και απολαύστε ότι πραγματικά αγαπάτε. Λίγες μέρες πριν γυρίσετε κάντε μια επανάληψη τις τελευταίες 6-7 ορθογραφίες . Ακόμα σας έχουμε μερικές αποστολές για να μη βαρεθείτε. Ποιες είναι αυτές;

Αποστολές

1. Να ξεκουραστείτε και να κοιμηθείτε λίγο παραπάνω!
  2. Να συζητήσετε με τους δικούς σας κάτι που σας απασχολεί!
  3. Να δείτε μια ταινία με την οικογένειά σας!
  4. Να δημιουργήσετε ένα δικό σας παιχνίδι!
  5. Να καθαρίσετε το δωμάτιό σας και τη σχολική σας τσάντα!
  6. Να βοηθήσετε στο γιορτινό τραπέζι!
  7. Να διαβάσετε όσα βιβλία σας αρέσουν!
  8. Να πείτε τα κάλαντα στην οικογένειά σας! Πείτε και με βιντεοκλήση στους αγαπημένους σας που είναι μακριά!
  9. Να ταΐσετε ένα αδέσποτο!
  10. Να μείνετε ξύπνιοι στην αλλαγή του χρόνου!
  11. Να φτιάξετε  μια ζωγραφιά για ένα αγαπημένο σας πρόσωπο! Αν είναι μακριά, να τη βγάλετε μια φωτογραφία και να του τη στείλετε!
  12. Μην ξεχάσετε να πείτε το ΣΟΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο πρόσωπο που θέλετε!

Καλές γιορτές!