Υποστηρικτικό Υλικό

Οκτ 201018

Εγκαινιάζουμε από σήμερα μια νέα κατηγορία στο ιστολόγιό μας που πιστεύουμε ότι θα βοηθήσει νέους/νέες αλλά και παλαιότερους/ες συναδέλφους μας στην αντιμετώπιση των καθημερινών προκλήσεων μέσα στην τάξη. Το σημερινό υλικό αποτελεί μέρος παρουσιάσεων που έχουν γίνει κατά καιρούς, σε ομάδες συναδέλφων, από τη Σύμβουλο Κα Ελένη Ζώη. Δείτε παρακάτω:

Χρειάζεται να επιλέξω ένα νέο βιβλίο για την τάξη μου. Τι πρέπει να συνεκτιμήσω;

Η συμπεριφορά των μαθητών μου στην τάξη με δυσκολεύει. Πώς πρέπει να χειριστώ την κατάσταση;

Oι μαθητές μου δείχνουν να το απολαμβάνουν όταν τους διηγούμαι ιστορίες στα Αγγλικά. Πώς να κάνω την επιλογή της ιστορίας που θα τους πω;

Οκτώβριος 2010