Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.

Σχετικά με Ελένη Φλωριανού

Συμπληρώνοντας 22 χρόνια στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση (γενικό λύκειο και εσπερινό γυμνάσιο/λύκειο), δηλώνω ακόμα ερωτευμένη με την δουλειά μας μέσα στις σχολικές τάξεις: γιατί η διδακτική πράξη είναι μια άκρως ερωτική πράξη (με την πλατωνική σημασία του όρου), σε εμπνέει, σε σαγηνεύει, σε συναρπάζει, σε ξανανιώνει, σε ξενυχτάει, σε παιδεύει, σε απογειώνει, σε διδάσκει,  σε αποζημιώνει με αυτή την μαγική αλληλεπίδραση μαθητών-δασκάλων και σε οδηγεί, μέρα με τη μέρα πιο βαθιά, στο να ανακαλύπτεις τον εσώτερο εαυτό σου και να διατηρείς άσβεστο το όραμα για ένα σχολείο δημιουργικό, ευφάνταστο και αποτελεσματικό.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

Ένα σχόλιο στο Hello world!

1. Ο/Η Administrator λέει:

Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.