Καλησπέρα σας!

Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό άρθρο.

Τι ωραία … ήρθε το καλοκαιράκι!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλησπέρα σας!

writing booklet

Here is a worksheet practising descriptions. Appearance and character related vocabulary is revised.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο writing booklet

Ιδέες για πολιτιστικό πρόγραμμα

Μια ενδιαφέρουσα ιδέα για πολιτιστικά προγράμματα σε λύκεια  είναι η μελέτη των ελληνικών βοτάνων και η χρήση τους στη βιομηχανία των καλλυντικών.

‘Ετσι οι μαθητές καλούνται να αναπτύξουν επιχειρηματικές δεξιότητες μέσα από προγράμματα και να γνωρίσουν περισσότερο την ελληνική χλωρίδα.

Έμφαση θα δοθεί στη φαρμακευτική και καλλυντική χρήση του βοτάνου σιδερίτης, τσάι του βουνού του οποιου η χρήση συνδεεται με την καταπολέμηση του Αλτσχαιμερ και των ουλών.

sideritis_scardica_large

βότανα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ιδέες για πολιτιστικό πρόγραμμα

Καλημέρα κόσμε!