Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Νέας Ιωνίας Βόλου

Την Τρίτη 19 Δεκέμβριου 2023 οι μαθήτριες και οι μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αλμυρού, αφού απόλαυσαν τη βόλτα στον στολισμένο Βόλο και φωτογραφήθηκαν στην «Αργώ», το σύμβολο της πόλης, είχαν την ευκαιρία στη συνέχεια να παρακολουθήσουν τη χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Νέας Ιωνίας Βόλου «Ο Αϊ Βασίλης στη Φυλακή» , διασκευή του έργου του Ευγένιου Τριβιζά, που πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο Αχίλλειον, στην παραλία του Βόλου. Ήταν μια ξεκαρδιστική παράσταση, που χάρη στις μοναδικές ερμηνείες των μαθητών/τριων του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Νέας Ιωνίας Βόλου κέρδισε το ενδιαφέρον των μαθητών/τριων μας. Αυτοί/ες αφού πρώτα γέλασαν με την ψυχή τους στο τέλος επιβράβευσαν τους/τις ηθοποιούς με ένα θερμό χειροκρότημα. Έτσι μαγικά ταξίδεψαν όλοι και όλες οι μαθητές/τριες μαζί, συντονισμένοι/νες στο πνεύμα των Χριστουγέννων και πέρασαν υπέροχα!
Οι μαθητές/τριες του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αλμυρού, οι εκπαιδευτικοί και η Διευθύντρια του Σχολείου, κ. Τσούγκρα Μαρία ευχαριστούν από καρδιάς το ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ. Νέας Ιωνίας Βόλου για την πρόσκληση και τη φιλοξενία και εύχονται σε όλους και όλες καλές γιορτές!