Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων 2021-2022

Στο σχολείο μας υλοποιήθηκαν 2 Προγράμματα Αγωγής Υγείας, 4 Προγράμματα  Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και 1 Πρόγραμμα Πολιτιστικών Θεμάτων

1. «Εκπαίδευση σε Δεξιότητες Ζωής: Μπορώ και μόνος/η μου!» (Αγωγής Υγείας), με συντονίστρια την κ. Κερανοπούλου Γλυκερία (ΠΕ.23) και συμμετέχουσα την κ. Γραμματικοπούλου Αικατερίνη (ΔΕ.01).
  2. «Μαμά Πονάω! Σε ποιον γιατρό θα με πας;» (Αγωγής Υγείας), με συντονίστρια εκπαιδευτικό την κ. Σπυράκου Όλγα (ΠΕ.02) και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς την κ. Ναβροζίδου Ρουδάμα (ΠΕ.03) και την κ. Σπύρου Αγγελική (ΠΕ.88.02).
  3. «Ανθοσυνθέσεις – Ανθοδετική τέχνη και η εναρμόνιση τους στα βοτανικά στοιχεία της φύσης και της ελληνικής παράδοσης» (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης), με συντονίστρια εκπαιδευτικό την κ. Ποιμενίδου Αναστασία (ΠΕ. 88.02) και συμμετέχουσα εκπαιδευτικό την κ. Σπύρου Αγγελική (ΠΕ. 88.02).
  4. «Μεταποιούμε τα προϊόντα του τόπου μας» (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης), με συντονίστρια εκπαιδευτικό κ. Σπύρου Αγγελική (ΠΕ.88.02) και συμμετέχουσα εκπαιδευτικό την κ. Ποιμενίδου Αναστασία (ΠΕ.88.02).
  5. «Δώσε ανάσα ζωής στο περιβάλλον»(Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης), με συντονίστρια εκπαιδευτικό την κ. Ναβροζίδου Ρουδάμα (ΠΕ.03) και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς την κ. Σπυράκου Όλγα (ΠΕ.02) και την κ. Βλάχου Χρυσάνθη (ΠΕ.08).
  6. «Οικολόγος και Φιλόζωος» (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης), με συντονίστρια εκπαιδευτικό την κ. Βλάχου Χρυσάνθη (ΠΕ.08) και συμμετέχουσα εκπαιδευτικό την κ. Αθανασιάδου Δέσποινα (ΠΕ.08).
  7. «Ζωντανεύοντας τα παλιά παιχνίδια» (Πολιτιστικών Θεμάτων), με συντονίστρια εκπαιδευτικό την κ. Αθανασιάδου Δέσποινα (ΠΕ.08) και συμμετέχουσα εκπαιδευτικό την κ. Βλάχου Χρυσάνθη (ΠΕ.08).