06-12-2023. Δράση του σχολείου μας με το Γυμνάσιο Μούδρου “Αργύριος Μοσχίδης”

Δράση ενόψει της Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία
Μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συμμετείχαν στη διαδικτυακή δράση που οργάνωσε το Γυμνάσιο Μούδρου “Αργύριος Μοσχίδης” στο πλαίσιο της ημέρας ατόμων με αναπηρία. Ομάδα μαθητών/τριών του Γυμνασίου Μούδρου παρουσίασε στους/στις μαθητές/μαθήτριες του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Ρεπανιδίου στην ελληνική νοηματική γλώσσα το τραγούδι «Να αγαπάς» σε διαδικτυακή σύνδεση μεταξύ των δύο σχολείων. Στη συνέχεια οι μαθητές/τριες του ΕΕΕΕΚ Ρεπανιδίου και οι εκπαιδευτικοί νοημάτισαν δέκα λέξεις με σκοπό την εκμάθηση τους από τους μαθητές και τις μαθήτριες του Γυμνασίου Μούδρου.
Η δράση θα παρουσιαστεί από το Γυμνάσιο Μούδρου “Αργύριος Μοσχίδης” ως καλή πρακτική σε εκδήλωση δικτύου σχολείων υπό την εποπτεία του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2023.
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Βλάχου Χρυσάνθη (ΠΕ08)

Γυμνάσιο Μούδρου