Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων 2020-2021

Στο σχολείο μας υλοποιήθηκαν 2 Προγράμματα Αγωγής Υγείας, 2 Προγράμματα Πολιτιστικών Θεμάτων και 1 Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης

1. «Πρόληψη – αντιμετώπιση του φαινομένου του Σχολικού Εκφοβισμού (bullying) σε δομή Ειδικής Αγωγής» (Αγωγής Υγείας) με συντονιστή εκπαιδευτικό τον κ. Φάνε Ρεντιόν (ΠΕ.30) και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς την κα. Μοσχοπούλου Ελπίδα (ΠΕ.03) και την κα. Πελαργού Ιωάννα (ΔΕ.01).
  2. «Ο εθελοντισμός στο σχολείο και στην καθημερινότητά μας» (Αγωγής Υγείας) με συντονίστρια εκπαιδευτικό την κα Πελαργού Ιωάννα (ΔΕ.01) και συμμετέχων εκπαιδευτικό τον κ. Γεωργιάδη Σταύρο (ΠΕ.28).
  3. «Οι μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λήμνου δημιουργούν τον δικό τους βραχόκηπο, στον αύλειο χώρο του σχολείου» (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης) με συντονίστρια εκπαιδευτικό την κα. Ποιμενίδου Αναστασία (ΠΕ. 88.02) και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς την κα. Σπύρου Αγγελική (ΠΕ. 88.02) και τον κ. Φάνε Ρεντιόν (ΠΕ.30).
  4. «Το καπλάνι της βιτρίνας αλλιώς» (Πολιτιστικών Θεμάτων) με συντονίστρια εκπαιδευτικό κα. Σπυράκου Όλγα (ΠΕ.02) και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς την κα. Βλάχου Χρυσάνθη (ΠΕ.08) και τον κ. Δέδε Νικόλαο (ΠΕ.08).
  5. «Καρέ καρέ η βιβλιοδεσία του παραμυθιού μας “Το Καπλάνι της βιτρίνας αλλιώς”»(Πολιτιστικών Θεμάτων), με συντονίστρια εκπαιδευτικό την κα. Βλάχου Χρυσάνθη (ΠΕ.08) και συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς την κα. Σπυράκου Όλγα (ΠΕ.02) και την κα. Πελαργού Ιωάννα (ΔΕ.01).