13-04-2022. Επίσκεψη στο Κέντρο Κοινότητας, το Κοινωνικό Παντοπωλείο, το Κοινωνικό Φαρμακείο και το ΚΕΠ Υγείας του Δήμου Λήμνου

Στα πλαίσια του Προγράμματος Αγωγής Υγείας με τίτλο “Εκπαίδευση σε Δεξιότητες Ζωής: Μπορώ και μόνος/η μου και στον άξονα αξιολόγησης σχολικής μονάδας Κοινότητα και Σχολείο πραγματοποιήσαμε Εκπαιδευτική Επίσκεψη σήμερα, Τετάρτη 13 Απριλίου 2022,  στις Κοινωνικές Δομές του Δήμου Λήμνου (Κέντρο Κοινότητας, Κοινωνικό Φαρμακείο, Κοινωνικό Παντοπωλείο και το ΚΕΠ Υγείας).

Μαθητές και εκπαιδευτικοί ενημερωθήκαμε για τις υπηρεσίες που παρέχονται από τις κοινωνικές δομές του νησιού, ενώ μας διανεμήθηκε έντυπο ενημερωτικό υλικό για την περαιτέρω πληροφόρηση μας.

Οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί και η Διευθύντρια του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Ρεπανιδίου Λήμνου ευχαριστούμε θερμά το προσωπικό των δομών για την υποδοχή και την εποικοδομητική συζήτηση.

Υπεύθυνη Προγράμματος Αγωγής Υγείας: Κερανοπούλου Γλυκερία (ΠΕ.23)

Υπεύθυνοι του Άξονα “Σχολείο και Κοινότητα”: Ναβροζίδου Ρουδάμα (ΠΕ03), Αθανασιάδου Δέσποινα (ΠΕ 08), Ποιμενίδου Αναστασία (ΠΕ 88.02)