Δανειστική Βιβλιοθήκη

Νέα - Ανακοινώσεις

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΛΑΝΕΙΣΤΙΚΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε ότι από την Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2010. λειτουργεί Δανειστική Βιβλιοθήκη στο σχολείο μας. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν στη βιβλιοθήκη 9 βιβλία. Ευελπιστούμε πως θα αποκτήσουμε περισσότερα, μιας και το ενδιαφέρον των μαθητών είναι έκδηλο, από την πρώτη στιγμή λειτουργίας της δανειστικής βιβλιοθήκης! Όταν έχετε και σεις χρόνο θα μπορείτε να περνάτε μερικές ευχάριστες στιγμές μαζί τους. διαβάζοντας και σχολιάζοντας με τα παιδιά τα βιβλία. Πρέπει να μάθουμε στα παιδιά μας να αγαπάνε το βιβλίο και να το προσέχουν. Παρακαλούμε στην έγκαιρη και άρτια επιστροφή των βιβλίων. Σε περίπτωση φθοράς του δανειζόμενου βιβλίου, οφείλει ο γονέας να το αντικαταστήσει άμεσα με καινούριο.

Ημέρα δανεισμού : κάθε Παρασκευή

Ημέρα επιστροφής : η επόμενη Παρασκευή