Το Ε.Ε.Ε.ΕΚ Αγρινίου υποδέχτηκε τους μαθητές του Μουσικού Γυμνασίου-Λυκείου Αγρινίου

Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019, επισκέφτηκαν το σχολείο μας μαθητές του Μουσικού Γυμνασίου – Λυκείου Αγρινίου με το παραδοσιακό σύνολο μουσικών οργάνων του σχολείου τους. Οι μαθητές μας τραγούδησαν κάλαντα από πολλές περιοχές της Ελλάδας και άλλα όμορφα τραγούδια και μας ευχήθηκαν με τον πιο μελωδικό τρόπο Καλά Χριστούγεννα.

Ακολούθησε ανταλλαγή δώρων και προσφέρθηκαν σε όλους τους μαθητές γλυκά που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ Αγρινίου με τη βοήθεια εκπαιδευτικών.

Ο Διευθυντής του σχολείου μας, κ. Ηλίας Γαλάνης ευχαρίστησε τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Αγρίνιου για την όμορφη επίσκεψή και εξέφρασε την ευχή να τους υποδεχτούμε ξανά σύντομα στο σχολείο μας για επιπλέον μουσικές αλληλεπιδράσεις.