Το Ε.Ε.Ε.ΕΚ Αγρινίου γιορτάζει την Παγκόσμια Ημέρα Αγάπης 2018

Την Παρασκευή, 14 Δεκεμβρίου 2018 μαθητές του σχολείου μας με τη συνοδεία εκπαιδευτικών συμμετείχαν σε εκδηλώσεις που διοργανώθηκαν από το δήμο Αγρινίου στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Αγάπης 2018.

Συγκεκριμένα οι μαθητές μας επισκέφτηκαν την Πλατεία Παναγοπούλου για να συμμετέχουν στη δράση «Στηρίζω – Προσφέρω». Στη συνέχεια, συμμετείχαν στην εκδήλωση «Στολίζουμε το Δέντρο της Προσφοράς» που υλοποιήθηκε από την Ακτίνα Εθελοντισμού. Εκεί, βοήθησαν στον στολισμό του δέντρο με καρδούλες, αλλά και υπέροχες χριστουγεννιάτικες μπάλες που είχαν κατασκευάσει τις προηγούμενες ημέρες στο εργαστήριο Κηροπλαστικής του σχολείου χρησιμοποιώντας την τεχνική της χαρτοδιπλωτικής Origami.

Ήταν μια ξεχωριστή ημέρα γεμάτη με αλληλεπίδραση με άλλους μαθητές σχολείων της πόλης μας, αλλά και με ήχους, χρώματα, χαμόγελα και φυσικά αγάπη.