Απολογισμός των εργασιών του 50ου Βαθμολογικού Κέντρου

Γενικά

Απολογισμός των εργασιών του 50ου Βαθμολογικού Κέντρου και 350ου Εξεταστικού Κέντρου Φ.Α. με έδρα την Κοζάνη:

1. Η 18μελής επιτροπή των συντονιστών/συντονιστριών και η 4μελής γραμματεία με το 30μελές βοηθητικό προσωπικό για την επικουρία των εργασιών, συνεργάστηκαν αποδοτικά και εγγυήθηκαν την έγκαιρη και ποιοτική ολοκλήρωση της βαθμολόγησης των γραπτών.
2. Ορίστηκαν και εργάστηκαν ως βαθμολογητές 60 ΠΕ02, 31 ΠΕ03, 24 ΠΕ04.01, 14 ΠΕ04.02, 15 ΠΕ04.04, 16 ΠΕ80 και 15 ΠΕ86 για τα γραπτά δοκίμια ~ 2150 μαθητών/τριών από διάφορες περιοχές της χώρας.
3. Η εξέταση των 39 Φυσικώς Αδυνάτων μαθητών υλοποιήθηκε με άρτιο τρόπο.
4. Η συνεργασία με τη Δ/νση Εξετάσεων του ΥΠΠΕΘ, την Περιφερεικαή Δ/νση Εκπ/σης Δυτικής Μακεδονίας, τις Δ/νσεις Β/βάθμιας Εκπ/σης Δυτ. Μακεδονίας και όλους τους εμπλεκόμενους φορείς (ΚΕΣΥ, ΠΕΔΥ κ.λπ) ήταν άψογη.

Συνοψίζοντας, η διαδικασία επιβεβαίωσε το εξαιρετικό διδακτικό/εκπαιδευτικό προσωπικό των σχολικών μονάδων της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας που εργάστηκε με υπευθυνότητα στην πιο κρίσιμη εξέταση και βαθμολόγηση του σχολικού έτους διασφαλίζοντας το αδιάβλητο των Πανελλαδικών εξετάσεων.

Ο Πρόεδρος του 50ου Βαθμολογικού και 350ου Ειδικού Εξεταστικού Κέντρου
Τζήμας Δημήτριος