Μηχανογραφικό Τομέα Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών 2017

mixanografiko_1Περιμένοντας την ανακοίνωση των βαθμών (έως 30 Ιουνίου), οι υποψήφιοι τωνπανελλαδικών εξετάσεων, μπορούν να κάνουν μια μικρή “εξερεύνηση” των σχολών του μηχανογραφικού τους.

Το μηχανογραφικό περιλαμβάνει σχολές Ανώτατων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΑΕΙ) καθώς και Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΤΕΙ).

Από το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκε ότι οι διαδικασίες για την υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων (Μ.Δ.) 2017  ολοκληρώνονται την Παρασκευή 14-7-2017.

Οι υποψήφιοι του Τομέα Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών και των ειδικοτήτων του (κοινό μηχανογραφικό), μπορούν να δουν ή να αποθηκεύσουν στον υπολογιστή τους το μηχανογραφικό που περιλαμβάνει συνολικά 110 σχολές κάνοντας κλικ ΕΔΩ